O nas

Firma Sigma Pomiary

Nasza Firma działa na rynku od 2002 roku. Zajmujemy się  diagnostyką i oceną stanu nawierzchni drogowych oraz analizą danych przestrzennych pasa drogowego. Ze szczególną uwagą podchodzimy do współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego. Pomagamy w przeprowadzeniu transformacji cyfrowej w zarządzaniu pasem drogowym.

Misją firmy jest pomoc Zarządcom Dróg w nowoczesnym zarządzaniu siecią i majątkiem drogowym. Specjalizujemy się w automatycznych metodach pozyskiwania danych przestrzennych oraz diagnostyce dróg. Bardzo duży nacisk kładziemy na rozwój technologii i oprogramowania, bo wierzymy, że dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom bardzo wysokiej jakości produkt w cenie dostępnej dla każdego Zarządcy.

Jeżeli chcecie budować „pamięć instytucji” w której pracujecie, zależy Wam aby nie zaczynać wszystkiego od początku, bo odszedł kolega, który się zajmował drogami, w kolejnym roku skorzystać z prac które były już wcześniej wykonane to wystarczy aby  wyniki prac były dostarczane w plikach wymiany danych.

Jeszcze ważniejsze jest budowanie bazy wiedzy o działaniach, które Państwo poczynili, przy pomocy Drogowej Aplikacji Mobilnej SigmaObjazdy wraz z programem SigmaOnLine do zarządzania i raportowania informacjami z tej alikacji. Przy pomocy telefonu komórkowego, Państwa podwykonawcy i pracownicy budują bazę wiedzy o gwarancjach, zajęciu pasa drogowego, remontach, bieżącym utrzymaniu. Program SigmaOnLine zarządzi tą informacją, zapisze w odpowiednich tabelach, sporządzi raporty i wizualizacje, wyśle maila ze zleceniem naprawy, sprawdzi gwarancję czy zajęcie pasa drogowego, pomoże wykonać kosztorys remontu, będzie w czasie rzeczywistym monitorował odśnieżanie czy solenie dróg – poczujecie Państwo, że macie kontrolę nad drogami- Wy tu rządzicie.

Strategią naszego podejścia do procesu zarządzania drogami jest „Helicopter View” czyli podejście do dróg jako całościowego procesu zarządzania majątkiem drogowym, procesami podejmowania decyzji i zasobem ludzkim, którym dysponujemy czyli pracownikami i firmami z którymi współpracujemy. Aby to wszystko zagrało proponujemy narzędzia informatyczne  oraz odpowiednio przygotowane dane.   

Nasze Referencje

Określamy się jako firma inżynieryjno-technologiczna i od początku swojej działalności jesteśmy związani z branżą drogową.

Naszą filozofią działania jest budowanie kompetencji u naszych klientów. Stawiamy na współpracę długoterminową i udaje się nam to w znacznej ilości rozpoczętych kontaktów. 

Działamy w sposób transparentny i spójny. Nie stosujemy wobec naszych klientów metody „mamy Cię” czyli sprzedajemy oprogramowanie do prowadzenia ewidencji w niskiej cenie, a później klient jest uzależniony od producenta oprogramowania przy aktualizacji danych ( co jest najdroższym procesem). My oddzielamy kwestię oprogramowania od gromadzenia danych drogowych, które zgodnie z obowiązującymi przepisami powinny być dostarczane w otwartych plikach wymiany danych.  Jesteśmy w stanie uaktualnić każdą ewidencję prowadzoną w programach innych producentów

Na oprogramowanie klient wykupuje roczny serwis i jeżeli jest niezadowolony może zrezygnować z dalszego jego użytkowania.

Nasze dane można edytować i dalej z nich korzystać pod darmowym programem Qgis .

Każdy klient otrzymuje od nas kalkulację cenową w przeliczeniu na ceny jednostkowe.

W ostatnim roku wykonaliśmy pomiary na ponad 12.000 km dróg wszystkich kategorii od krajowych po wewnętrzne u ponad 100 klientów !

Baza z zakodowaną ewidencją i wizualizacją GIS

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.